Merhaba,paylaşmak istediğiniz,şiir,makale veya diğer dökümanlarınız için öncelikle üye girişi yapınız daha sonra İÇERİK GÖNDER menüsünü kullanarak uygun  kategoriyi seçip gönderiniz onaylandıktan sonra yayına sokulacaktır.

ARKADAŞLIK SİTELERİ HAKKINDA

 İş hayatının yoğunluğu ve metropol yaşantısı içinde kendilerine uygun bir eş adayıyla tanışma fırsatı yakalayamayanların evlilik sitelerini tercih ettiklerini, bu yönelimin dünyada ve Türkiye'de hızlı bir artış gösterdiği ortaya çıkmaktadır.

Geçen yıl sonu itibarıyla arkadaşlık ve evlilik sitelerinin finansal büyüklüğünün sadece ABD'de 947 milyon doları aştığı görülmektedir, Türkiye'de ise dating ve evlilik siteleri sektöründeki pazar büyüklüğünün 10 milyon dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Dünyada her yıl 1 milyon kişinin evlilik sitelerinden tanışarak evlendiği, ABD, İsviçre, AB ülkeleri ve İran'ın internetten evlilik siteleri aracılığıyla tanışarak evlenme konusunda önde gelen ülkeler arasında yer aldıkları bilinmektedir.

Türkiye'de arkadaşlık siteleri, e-dating ve sosyal iletişim ağlarının 2000 yılından bu yana en yüksek trafikli siteler arasında yer aldığı, dünya genelinde kullanıcıların online aktiviteleri arasında evlilik sitelerinin 13. sırada yer aldığı bilinmektedir.
Üyelerinin yüzde 93'ünün iş hayatının içinde aktif olarak çalıştığı, üyelerin ağırlıklı olarak 35-45 yaş arası, üniversite mezunu, çalışan ve metropollerde yaşayan kadın ve erkeklerden oluştuğu ifade edilmektedir.

Sitelerde eş arayanlar arasında pek çok orta ve üst düzey yöneticinin, hatta çeşitli sektörlerde genel müdür pozisyonunda görev yapan kişilerin de bulunduğuna işaret edilen açıklamada, üyelerin yüzde 56'sının gelir seviyesinin üç bin 500 lira ve üzerinde olduğu belirtilmektedir.

Açıklamada, rakamların, yoğun iş yaşantısı nedeniyle bireylerin uygun eş adayıyla tanışma fırsatı yakalayabilecekleri sosyal yaşama yeterince zaman ayıramadıklarını gösterdiği, bunu doğrular bir şekilde sitede eş arayanların önemli bölümünü yoğun iş temposuyla bilinen sağlık ve finans sektörlerinde görev yapanların oluşturduğu belirtilmektedir.

 

Aşağıda bu amaçla açılmış sitelerin genel tanıtımlarını bulabilirsiniz.

 

Sitemizde, arkadaşlık ve evlilik siteleri hakkında genel bilgilere ulaşabilir, yorum bölümünü kullanarak bu siteler hakkında görüş, öneri ve eleştirilerinizi paylaşabilirsiniz. Sitemizin hiçbir alanında ücretli üyelik söz konusu değildir. Lütfen yorum ve diğer gönderiler için üye kaydınızı yapınız. Yararlı olması dileğiyle.

Kızlar Soruyor

 

Kadın ve erkeğin farklı bakış açısından hayata dair merak edilen her konuda fikir alışverişine olanak sağlayan bir sosyal paylaşım topluluğu olan KizlarSoruyor.com yine aynı ekip tarafından ABD'de kurulan GirlsAskGuys.com platformunun Türkçe versiyonudur.

Topluluğa ücretsiz üye olarak kişisel profil sayfalarını yaratan kullanıcılar soru ve cevap paylaşımı yapabilir, blog yazıları yayınlayabilir, ödüllü yarışmalara katılabilir ve diğer üyelerle mesajlaşabilirler. Erkek üyelerin mavi, kız üyelerin pembe renkli profillere sahip olduğu platformda merak edilen bir konu hakkında karşı cinsiyetin tavsiyelerine başvurulabildiği gibi iki cinsiyetin görüşlerindeki fark ya da benzerlikler de ortaya konmaktadır.

Paylaşımları arttıkça kazandıkları Xper puanlarıyla hepsiburada.com, mudo.com hediye çekleri, tişörtler gibi ödüller kazanan üyeler aynı zamanda artan Xper seviyeleri sayesinde topluluğun içinde seviye atlayarak daha çok tanınmakta ve site kullanımında değişik avantajlara sahip olmaktalar.

Kızların ayaklarını yerden kesecek iltifatlar mı arıyorsun? Tanıştığın erkek niye hala aramadı diye mi düşünüyorsun? Hoşlandığın biri var ancak muhabbete nasıl gireceğine mi karar veremiyorsun? Buluşmaya giderken ne giysem diye mi düşünüyorsun?

Bilinmezi bol gönül sorularını doğrudan 'onlara' sormak ve 'birinci elden' cevaplar almak için KizlarSoruyor.com sitesine üye olabilirsin. Gönül ilişkilerindeki bilgi ve tecrübelerini paylaşabileceğin KizlarSoruyor.com üyeliği ayrıca sana çeşitli hediyeler de kazandıracak.

Dürüst tavsiye ve görüşleriyle sana yardımcı olmak isteyen, senin tavsiyelerinle sorularına cevap arayan yeni dostlar KizlarSoruyor.com sitesinde seni bekliyor.

Karşı cinse şans ver. Emin ol O'nun kafası da senin hakkında bir hayli karışık!

 

http://www.kizlarsoruyor.com

Yorumlar   

 
0 #1 varol bekar 13-01-2013 19:20
ciddi anlamda benimle tanışmak isteyen, dürüsüt kişiler ilgilensin.Sela m buradan insanlara ne kadar güvenilir, ve ne kadar tanınabilir bilmiyorum, allah hayırlı insanlarla karşılaştırmayı nasip etsin..ciddi anlamda arkadaş olmak ve tanışmak isteyen ilgilensin, aslen rizelıyım trbzondada oturuyorum, ben varol hiç evlenmedim, 30 yaşındaym, boy.174 kg.91, kumral, ileriye dönük,evlilik düşünen, ve kendisine güvenen19 ve 30. yaş arası,Allah korkusu olan, yalan konuşmayan dürüsüt kızlar tanıtıcı mesaj göndersinler,ce vap veririm, maddi sorunu olup olmayabılır manevıyatı cok ilgilensin, , şehir farketmez, sevgi saygı olsun, ve gözüme gönlüme ve kalbime, hitaap edebilenbirisi olsun istiyorum.
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile